ברבורה התאהבה בסירה

רשויות החי בגרמניה הודיעו כי ברבורה שחורה, שעלתה לכותרות ברחבי העולם אחרי שהתאהבה בסירת פדלים, החליטה לנטוש את אהובה הפלסטיקי לטובת הדבר האמיתי.

הברבורה ואהובה סירת הפדלים
הברבורה ואהובה סירת הפדלים

הסיפור החל בחורף שעבר כאשר ברבורה בשם פטרה, המשתייכת לזן הנדיר של ברבורים אוסטרלים-שחורים, נפלה בקסמה של ספינת פדלים בצורת ברבור המושכרת להנאת המטיילים באגם אהסיי בצפון גרמניה.

פטרה נצפתה כשהיא מקיפה ללא הפסקה את אהובה הלבנבן, נועצת בו מבטים לאורך שעות ארוכות ואף משמיעה קולות חיזור. נראה כי הכל זורם על מי מנוחות אצל הזוג המאוהב בעוד הימים המשיכו להתנהל לאיטם כשהקיץ הפך לסתיו והסתיו הפך לחורף. בשלב מסויים, כל שוכני האגם כבר התעופפו לדרכם בחיפוש אחר מקומות חמימים יותר, אבל פטרה המסכנה לא הסכימה לעזוב את אהובה.

מודאגים מהידיעה שברבורים בוחרים את בני זוגם למשך כל תקופת חייהם ומהאפשרות שהברבורה המאוהבת תקפא למוות במינוס המעלות של מימי האגם, נפגשו האחראים על הפארק כדי לדון במצבה של הציפור התקועה. בדרך כלל, מוציאים אנשי הצוות את הסירות מהאגם בימי החורף על מנת לשמור על מצבם החיצוני, אבל בישיבה הדחופה הועלתה אף האפשרות שהברבורה עלולה לנקוט בצעדים אובדניים במקרה שאהובה ייעלם מהנוף.

לבסוף הוחלט כי גן החיות של העיר אולווטר, הנמצא בקרבת מקום, יארח את הציפור והסירה למשך תקופת החורף הקרוב בבריכה שנמצאת לצד מתחם הפילים, מקום המוגן בהרבה מנזקי מזג האוויר וטורפי האגם.

לאחרונה החלו דיווחים ורכילויות בקרב עובדי הגן כי פטרה החליטה לנטוש את הסירה, שרק יושבת בבית ולא עושה כלום, לטובת ברבור צחור שמסתובב בשכונת גן החיות. עובדי הגן הודיעו כי כעת הם מחכים לראות אם פטרה תחליט לנטוש לחלוטין את סירת הברבור החלולה וסוף-סוף תוכל לנהל חיים יציבים של זוגיות מאושרת.

ה-סוף.


ברבור שלחוץ להתחתן.