תן לי מחבל כפול וקולה

ביירות, לבנון: במסעדה החדשה בביירות, “Buns and Guns” (“רובים ולחמניות”), תוכלו להזמין סנדוויץ’ “קלצ’ניקוב” מתוך תפריט המעוצב בצורת כדור אקדח, את המנות יכינו לכם שפים לבושים במדי צבא ואת הביסים תתנו בזמן שסאונדים של פיצוצים ויריות נשמע מתוך הרמקולים.

מסעדת הבורגרים החדשה הממוקמת בלב השכונות הדרומיות של ביירות, היכן שאנשי החיזבאללה נוטים להתרועע, היא פרי יצירתו של הבעלים עלי חאמוד.

חאמוד סיפר כי המוטיב המלחמתי נולד מתוך כוונה למתג את המקום ולא קשור להיסטוריה עקובת-הדם של הלבנונים. “זה רק רעיון שהיה לי, לא פחות ולא יותר. יכולתי לשים צעצועים במקום שקי החול ודובונים במקום האקדחים, אבל בסופו של דבר זה רק רעיון”, סיפר חאמוד בראיון לכתב רויטרס בלבנון. “אתה יכול להגיד שהמצב במדינה גרם לאנשים לשים לב למסעדה”. לאחרונה, הפך המקום לפופולרי בקרב צעירי העיר.

מחבל עם קולהאקדחים, כדורים ושאר כלי נשק מקשטים את פנים המסעדה. הסלוגן “סנדוויץ’ שיכול להרוג אותך” מוצג באנגלית ע”ג שלט מחוץ למקום, כשמתחתיו מוצגת תמונת אקדח המונח על תמונת המברוגר עסיסי. כדי להשלים את הלוק המלחמתי, שקי חול מקיפים את אזור הישיבה לסועדים. התפריט מציע סנדוויצ’ים והמבורגרים עם שמות מפתים כמו “ארוחת טרוריסט” ו-“מעדן RPG”.

“כשראיתי את המקום בפעם הראשונה, הייתי בטוח שזאת חנות נשק”, סיפר אל-חאז’ עאלי בן ה-15 שסעד במקום, “גם שהסתכלתי בתפריט, עדיין הייתי בטוח שזאת חנות נשק. רק שנכנסתי פנימה הבנתי שמדובר למעשה במסעדה”.