מבזק: האפיפיור חבש כובע

אמנם לא ציפינו שצו האופנה החדש ייצא דווקא מכיוון הוותיקן, אבל כנראה שזה בדיוק מה שקרה ביום ראשון האחרון.

האפיפיור הפך למגניב (לחצו להגדלה)

האפיפיור בנדיקטוס השישה עשר, אותו אחד שממלא תפקיד שהתרגלנו לראות עם מגבעת מחודדת לאורך שנים, נצפה בתחילת השבוע כשהוא חובש כובע בייסבול לבן בעודו מטייל במדשאות מעון הקיץ שלו בעיירה קאסטל גאדלופו, דרומית לרומא.

בנדיקטוס בן ה-83 אף תיאם באלגנטיות את צבע כובעו החדש כדי שיתאים לגלימתו הצחורה ושיערו המלבין.

זאת לא הפעם הראשונה השבוע שהאפיפיור מתגלה כמופרע. בסופ”ש האחרון הודיעו נציגי הוותיקן שהאפיפיור לא יחזור לביתו במטוס של חברת בריטיש אירווייז כאשר יסיים את מסע ההופעות המתוכנן בבריטניה במהלך ספטמבר. מדובר בשבירה של מסורת רבת-שנים, על פיה חוזר האפיפיור לביתו במטוס שמופעל ע”י חברת התעופה הלאומית במדינה בה ביקר. כאמור, יחזור הפעם האפיפיור במטוס איירבאס A320 שמופעל ע”י חברת אליטליה.[poll id=”6″]

לדברי הנציגים, האפיפיור חושש מהשביתות הנרחבות בהן מאיימים לנקוט אנשי צוות האוויר של בריטיש אירווייז, אם לא יענו דרישותיהם עד ספטמבר.

הכנסייה, מצידה, מעוניינת ששום דבר לא יפריע לביקור בן ארבעת הימים המתוכנן בבריטניה, במהלכו יפגש בנדיקטוס עם המלכה בסקוטלנד ואף יפגוש מעריצים בלונדון ובברגמינהאם.

אנשי בריטיש אירווייז מסרו כי אמנם נציגי הכנסייה יצרו עימם קשר בתחילת השנה כדי לבדוק את האפשרות להשכיר מטוס 747 לצרכי קודש, אך לטענתם “העניין בוטל בגלל שיקולים של מחיר”. בקיצור, הוציאו אותם קמצנים.