סיפורו של האסיר המפונק בעולם

הוא כנראה האסיר הכי מפונק בעולם אבל גם הכי משועמם. מדובר באסיר היחידי במדינה הזעירה סן מרינו, שהודה לאחרונה כי הוא סובל משיעמום ובדידות. הגבר בן ה-30, ששמו לא פורסם מטעמי פרטיות, מקבל את ארוחותיו ממסעדה מקומית מכיוון שלא משתלם לרשויות להפעיל שירות קייטרינג בכלא רק בשבילו.
הוא נהנה גם מחדר כושר פרטי, ספרייה רחבה וחדר טלוויזיה בו הוא היחידי שמחזיק את השלט. האסיר מבלה את זמנו מאחד מששת התאים המרכיבים את הכלא היחידי במדינה, שנמצא בתוך מבנה ששימש בעבר מנזר לנזירים מהמסדר הקפוצ'יני (שעל שמם נקרא הקפוצ'ינו).

השודד הטיפש בעולם מבצע שוד בנק ומנסה לברוח על טוסטוס שלא מתניע

המנזר נמצא על סלע גיר ענקי לצד קילומטרים בודדים של אדמת מרעה ואזורים מיושבים, שהם למעשה כל מדינת סן מרינו – המדינה השלישית בקוטנה באירופה (אחרי הוותיקן ו-מונאקו), שנמצאת כולה בתוך איטליה.

במדינה גרים כ-30,000 אזרחים בלבד ואנשיה טוענים כי היא הרפובליקה הוותיקה בעולם, שקיימת כבר מעל ל-1,700 שנה. המדינה נחשבת למקלט מס עבור עשירי העולם, מה שהופך אותה למעצמה של הלבנת כספים אבל גם לאחת המדינות עם שיעור הפשע (האלים) הנמוך בעולם. המדינה מחזיקה גם בשיא של ההפסד הגדול ביותר במסגרת הליגה האירופית בכדורגל עם תוצאה של 13-0 לטובת גרמניה במסגרת מוקדמות גביע אירופה.

בשנת 2009 עוד שהו בכלא 14 אסירים אבל עם השנים הם שוחררו בחזרה לבתיהם וכעת נשאר בהם רק האסיר הבודד. הקשר היחידי שיש לו עם בני אנוש נעשה עם שומריו ומדי פעם בביקורים של עורך הדין שלו או בני משפחה. הוא אמנם נהנה משעה של טיול בחוץ בכל יום אבל חוץ מזה, הוא נמצא בבידוד מוחלט במשך כל שעת היממה.

עיתון ה-Telegraph הבריטי מדווח כי לאיש נותרו עוד 8 חודשים בלבד לרצות את עונשו, שניתן לו בעקבות מקרים מרובים של אלימות במשפחה. החדשות הטובות הן שבשבוע הבא יכנס לכלא אסיר נוסף וסוף סוף הוא יוכל לשחק דמקה לא נגד עצמו.