לנער לפני השימוש

שף ג'ושוע מולדון
שף ג'ושוע מולדון

חבר המושבעים בעיר גלבסטון שבטקסס גזר 25 שנות מאסר בפועל על אדם שגרם כוויות קשות לבתו בת ה-7 חודשים אחרי שהניח אותה בתוך מיקרוגל והפעיל אותו למשך 20 שניות.

ג’ושוע מולדין, האב הצעיר והמרושע, ייבב בבכי בשעת הקראת גזר הדין. גם קולה של אימו הבוכייה הרטיט את קירות בית המשפט. חבר המושבעים הרשיע את מולדין בגרימת חבלות לילד חסר אונים, כאשר הוא דוחה את טענותיו על “אי-שפיות זמנית” בזמן שהכניס את בתו אנה לתוך המיקרו בחודש נובמבר בשנה שעברה, מקרה עליו דיווחנו לראשונה בתוכנית מס’ 12 של “כביסה מלוכלכת”.

למרות שהתביעה ביקשה לשלוח את מר מולדין למאסר עולם, סיפרה התובעת המחוזית, גברת אוצ’יטל ונדיבר, כי היא מרוצה מפסק הדין. “זה חשוב ביותר שהציבור יבין שרק בגלל שהמקרה היה יוצא דופן באכזריותו, זה לא אומר שעכשיו אפשר להתעלם משאר פשעי ההתעללות בילדים. זה אחד הנושאים החשובים שהחברה אמורה לדון בהם”.

סאם קאמאק, עורך דינו של מולדין, ביקש מהמושבעים לשקול את ההיסטוריה הארוכה של מחלות הנפש מהן הוא סובל ולשלוח אותו לתקופת מבחן במהלכה הוא יטופל כנדרש בבית חולים. “הוא עדיין לא מקבל את הטיפול הנדרש למחלת הנפש שלו”, אמר קאמאק לכתב חדשות אוממו, “והוא בטח לא יקבל אותו בכלא”.

שש וחצי שעות של דיונים נדרשו לחבר המושבעים כדי להגיע להחלטה. בנוסף, הם קנסו אותו בסכום של 10,000 דולרים. התובעים במשפט סיפרו כי הגיעו למסקנה שמולדין פגע בבתו בגלל שכעס על חיי הנישואין חסרי התועלת בהם חי, בנוסף הוצגה בפני בית המשפט היסטוריית התקפות הזעם מהן סבל והשיטות בהן ניסה להוכיח שסבל ממחלת נפש כדי להחלץ מצרות.

אילוסטרציה במיקרו
אילוסטרציה במיקרו

על פי גירסתו של מולדין, הכל החל כאשר התחיל להזות בזמן ששהה לבדו עם בתו התינוקת בחדר מלון בטקסס. לטענתו, בשלב מסויים החל לחוש כאילו בוץ מכסה את כל גופו ומאיים להטביע אותו. מאיזו שהיא סיבה, בוודאי לא הגיונית, הוא היכה את התינוקת מספר פעמים, הניח אותה בתוך הכספת שהייתה בחדר ואז העביר אותה למקרר ולבסוף אל המיקרו.

לשוטרים שהגיעו לעצור אותו, סיפר מולדין כי התינוקת סובלת מכוויות שמש. לאחר חקירה קצרה החליט מולדין כי בעצם שפך בטעות מים רותחים על התינוקת בעת שהכין קפה. התינוקת אנה, כיום בת שנה, סבלה מפציעות בדרגה שנייה ושלישית באוזנה השמאלית, הלחי, היד והכתף ואף נזקקה לשני שתלי עור. בנוסף, נאלצו הרופאים לכרות חלק מאוזנה השמאלית.

אחרי שהוקרא פסק הדין, התעקשה ג’ואני מולדין, אימו של המורשע, כי בנה לא שפוי והאשימה את עצמה בפציעתה של אנה ובכך שלא השיגה עזרה נפשית לבנה. “אני מתפללת שהוא יקבל עזרה”, אמרה לתקשורת, “הוא עדיין אוהב את בתו. אף אדם שפוי לא יבשל את ילדו”.

לפני שנלקח ג’ושוע מבית המשפט, הספיקה הת’ר קרוסטון, אמה המאמצת החדשה של אנה, להטיח בו האשמות: “אין שום תירוץ למעשים שלך”, זעקה לעברו, “אני שונאת את הרעיון שיום אחד תצא לחופשי בעוד אנה תמשיך לשלם על הפשעים שלך. אני מקווה שיום אחד תענש על מה שעשית לתינוקת היפהפיה והחפה-מפשע”.

ע”פ חוקי המדינה, רשאי מולדין להגיש בקשה לשיחרור מוקדם אחרי שירצה חצי מעונשו.