דה פיפי שואו

בית משפט בבריטניה גזר שלוש שנות מאסר על אדם שהשתין על אישה על ערש דווי בעודו צועק “זה חומר ליוטיוב!”. אנטוני אנדרסון אף כיסה בקצף גילוח את כריסטין לקינסקי בזמן ששכבה מחוסרת הכרה באמצע הרחוב.

פאולה ראדקליף, אצנית בריטית, משתינה באמצע ריצת מרתון (אבל זה לא קשור לכתבה)
פאולה ראדקליף, אצנית בריטית, משתינה באמצע ריצת מרתון (אבל זה לא קשור לכתבה)

לקינסקי בת ה-50, שסבלה ממספר בעיות רפואיות, נפטרה זמן קצר לאחר האירוע. אנדרסון, חייל משוחרר בן 27, הודה בבית המשפט בביצוע מעשה שחורג מגבולות הסדר הטוב.

ציבור המתכנסים בבית המשפט שמע על מה שהתרחש ב-27 ביולי. גברת לקינסקי עשתה את הדרך לביתה בעודה סוחבת קופסה המכילה אריחי פרקט. בשלב מסויים במהלך הדרך, חשה לפתע לקינסקי ברע והתמוטטה בשביל גישה לאחד הבתים.

באותו הזמן, מעבר לכביש, יצאו אנדרסון ושני חברים נוספים אל הרחוב לאחר שבילו צהריים של פורענות בעישון סמים קלים ושתייה מוגזמת של אלכוהול. השלישייה הבחינה באישה המעולפת ובעצת אנדרסון ניגשו אליה. בתחילה שפך אנדרסון דלי מים בניסיון להעיר את האישה. כשהבחין שהיא לא מגיבה למעשיו, החליט הבחור להשתין על האישה ולאחר מכן למלא אותה בקצף גילוח.

אנטוני אנדרסון
אנטוני אנדרסון

בשלב זה החלה להתגודד קבוצת אנשים סביב ההתרחשות. חלק מהאנשים שלפו טלפונים סלולריים כדי להנציח את המתרחש בעוד אנדרסון ממשיך במעשיו וצועק שמדובר ב”חומר ליוטיוב!”, לקול צחוקם של העוברים ושבים. רק לאחר עשרים דקות הוזעק למקום צוות רפואי שקבע את מותה של האישה. סיבת המוות נקבעה ככשל בלבלב. אנדרסון עצמו נעצר מאוחר יותר באותו היום כאשר הוא מבלה במועדון לילה בקרבת מקום.

כתב אוממו מספר כי השופט פיטר פוקס אמר לנאשם: “הפרת את גופה של האישה בצורה שלא תיאמן. רק תקופת מאסר ארוכה תשקף בצורה ראוייה את טבע המעשים המזעזעים שביצעת”. מחוץ לכותלי בית המשפט, מסרה משפחתה של לקינסקי הודעה לתקשורת: “נותרנו המומים מהמחשבה שישנו אדם המסוגל לבצע מעשה שכזה. העובדה שכריסטין הייתה ברגעיה האחרונים הופכים את מעשיו של האיש ליותר חולניים ובלתי אנושיים. בכל אופן, אנו מאשימים גם את האנשים שעמדו מנגד ולא עשו דבר כדי לעצור את המתרחש. קשה לנו להאמין ששכניה של לקינסקי, שצפו במצוקתה, לא הגישו לה כל עזרה”.