אוסטרליה: קנגורו תקף כלב ובעליו

קנגורו צוחקקנגורו שנבהל מאדם שצעד ביחד עם כלבו התקיף את השניים, הטביע את חיית המחמד וחתך את הבעלים במרכז הבטן בעזרת רגליו האחוריות. האוסטרלי, כריס ריקארד, בן ה-49, מאושפז בבית החולים במצב יציב אחרי שהצליח לסיים את הההתקפה כשלפת בחוזקה את גרונו של הקנגורו.

ריקארד סיפר כי יצא לטיול עם כלבו, רוקי, מסוג רועה אוסטרלי (“Blue Heeler“) בבוקר יום ראשון האחרון.

עוד יום במלבורן: קנגורו תוקף שוטר וילד קטן

כשהסתובבו על החוף של Arthur’s Creek (צפונית-מזרחית למלבורן), הם נתקלו לפתע בקנגורו ישן על אחד הסלעים. הכלב החל לרדוף אחר הקנגורו, שנכנס לאגם סמוך. ברגע שהכלב קפץ לתוך המים, הצמיד אותו הקנגורו בחוזקה לקרקעית כשהוא מנסה להטביע אותו.

כשנכנס ריקארד לתוך המים כדי לחלץ את כלבו, הסתובב הקנגורו לעברו ושיסף בו את רגליו האחוריות כשהוא משאיר חתכים עמוקים באיזור הבטן והפנים.

“תיארתי לעצמי שאחטוף מכה או שתיים כשאנסה לשחרר את הכלב”, סיפר ריקארד ל-Herald Sun האוסטרלי, “אבל לא ציפיתי שהוא באמת יתקוף אותי. הייתי בשוק מכיוון שבכל זאת מדובר בקנגורו בגובה 1.5 מטר. מעולם לא חשבתי שהם יכולים לנסות להרוג בני אדם”.

מבדיקת כתב אוממו מסתבר שקנגורואים יתקפו אדם לעיתים נדירות, אבל ילחמו במידה וירגישו מאויימים. כלבים באוסטרליה ידועים בחיבתם למרדף אחרי החיה הקופצנית וטקטיקת התקיפה בתוך מאגר מים היא עניין ידוע בקרב חיות הכיס.

כאמור, סיפר האוסטרלי כי הצליח להבריח את הקנגורו אחרי שאחז בצווארו והיכה אותו. בנוסף הוא גם הצליח להציל את כלבו האהוב, שאמנם סובל מטראומה, אבל ככל הנראה ישכח את העניין במהרה וימשיך לרדוף אחרי קנגורואים כבר בטיול הבא.