השביל המסוכן בעולם הפך לאטרקצייה תיירותית

עשרות קבוצות מטפסים עושות את דרכן בחודשים האחרונים לעבר דרום ספרד, שם נמצא השביל המסוכן בעולם.

מספר רב של מטפסים שוחרי פחד כבר השלימו בהצלחה את מסלול “El Caminito” (“השביל הצר”), הנמצא 30 ק”מ דרומית לעיר מאלאגה, ועוד רבים כמוהם בדרך.

המסלול הוא למעשה שביל רעוע, רצוף בורות ופיגומים דקים במיוחד, שנמצא בגובה 100 מטרים ונבנה לפני 110 שנים. בתחילת השנה הבאה עומד השביל לעבור שיפוץ מסיבי וחברות טיולים החלו להציע טיולים לא רשמיים לאיזור לאחר שוידאו שהועלה ל-YouTube ע”י מטפס שצועד לאורך השביל הפך ללהיט ויראלי בקרב חובבי הז’אנר.

הוידאו שמשך מאות מטיילים מטורפים לשביל המסוכן בעולם

השביל, שידוע גם בכינוי “דרך המלך”, נבנה בשנת 1905 בין שתי תחנות כוח חשמליות, לטובת הפועלים שהיו צריכים לעשות את דרכם לעבודה. השביל נסגר בשנת 2000 לאחר ששני צועדים נפלו ומצאו בו את מותם. רובה של הדרך מורכב משביל ברוחב מטר ולאורכה ניתן למצוא פיגומים חלודים, בורות באמצע הדרך, מקומות נטולי אחיזה וחלקים שלמים שפשוט התפרקו לאורך השנים.

החברה המפעילה את תחנות הכוח הצמידה נקודות אחיזה בחלק מהמקומות כדי שהמטפסים יוכלו לחבר את עצמם לשם מידה מסויימת של ביטחון, אבל כמעט כולם העדיפו שלא להשתמש בציוד בטיחות כלשהו לשם העצמת החוויה.

בתחילת השנה הבאה אמורה להתחיל עבודה מסיבית בת 3 שנים ובעלות של 8.3 מיליון יורו על מנת להפוך את השביל לבטיחותי ולמשוך תיירות לאיזור.

העבודה תכלול בנייה מחדש של השביל עם נקודות אחיזה, מחסומי ביטחון, תאורה ומרכז מבקרים. אחד המטיילים באיזור אמר השבוע לכתב אוממו כי “זאת בושה שהם עומדים לתקן את השביל. זה יהפוך אותו לסטרילי מדי ויוציא את כל הריגוש שיש בו. כרגע כל החוויה, הנוף עוצר הנשימה והאוויר הנקי ניתנים לנו בחינם, אני בטוח שבעתיד נצטרך לשלם גם על זה”.